PKC/Vertom 1
PKC/Vertom 1
VS
LDODK/Rinsma Modeplein 1
LDODK/Rinsma Modeplein 1
Volgende wedstrijd
PKC/Vertom 1
PKC/Vertom 1
VS
LDODK/Rinsma Modeplein 1
LDODK/Rinsma Modeplein 1
PKC-hal - PAPENDRECHT
Ruime overwinning op DSC - LDODK
  • Korfbal League

Ruime overwinning op DSC

Datum
Auteur
Arend Waninge

Met een 21-30 stand sloot LDODK/Rinsma Modeplein zaterdag de carnavalswedstrijd bij DSC in Eindhoven winnend af. Een verschil dat vooral in de tweede helft werd gemaakt.

Jurjen Veenstra in een eerder duel dit Korfbal League-seizoen

“Ik hoop vooral op gretigheid en een scherp begin”, vertelde Jan Niebeek voorafgaand aan de wedstrijd. “In de wedstrijden tegen Fortuna en DVO lieten we ons verrassen. Dat mag niet weer gebeuren.”

De technische staf had de opstelling op een paar punten aangepast. Jurjen Veenstra startte naast Harjan Visscher, Terenc Griemink begon op de bank. Ook was er in dit vak een basisplaats voor Rixt Bouma, naast Marlou Kuiper. Sabine Verhoef speelde in het andere vak naast Amber Klaren, Ran Faber en Julian Frieswijk. Deze veranderende opstelling moest volgens Niebeek leidden tot meer diepte in het spel. Na afloop was hij tevreden over hoe deze omzetting had uitgepakt. Jurjen Veenstra scoorde maar liefst negen keer.

DSC, dat onderin de ranglijst de punten goed kan gebruiken, startte goed aan de wedstrijd. Het nam in de eerste helft ook een aantal keren de voorsprong. LDODK kwam van 6-4 op 6-8. Maar DSC pakte op 10-9 toch weer de leiding. In het laatste deel van de eerste helft bleef LDODK steeds aan de goede kant van de score. Mede dankzij goede rebounds kreeg de aanval een aantal keren volop kans om te herhalen, het leidde soms tot zes vrije schoten op rij. Halverwege leidde LDODK met 12-16.

De ploeg uit Eindhoven kon het tempo in de tweede helft niet meer bijbenen. LDODK schoot zichzelf al vrij snel op een veilige marge. Via 13-20 werd het 14-22 en 17-25. De marge werd op 20-30 zelfs tien punten, de eindzoemer klonk op 21-30.

Voor LDODK was het na twee verloren topduels een degelijke overwinning. Door de dikke tik die KZ kreeg bij DOS’46 (35-19) staat LDODK nu tweede met 17 punten, één punt achterstand op koploper Fortuna. PKC was de baas bij DVO (20-25), waardoor PKC en KZ nu ieder 16 punten hebben. DVO laat nu een gaatje op 14 punten.

DSC had het verlies tegen LDODK waarschijnlijk wel ingecalculeerd, maar de winst van hekkensluiter Blauw-Wit op Unitas (27-16) waarschijnlijk niet. De Amsterdammers naderen DSC nu tot op twee punten. Een domper op het carnavalsweekend.

LDODK speelt de volgende wedstrijd thuis, op zaterdag 21 februari (20.00 uur) tegen Dalto/Klaverblad Verzekeringen.